ציקי בן שחר

המלצה על מאמן אישי קואצ'ר, לתכנון זמן והתנהלות יעילה יותר

תודה גדולה על הליווי והדרך שעשית איתי.

שלום ציקי,

אני רוצה לסכם את התהליך שעברנו ביחד ולמרות שאתה מכיר את הרקע, אני רוצה לשתף אותך בתהליך שעברתי .

אבל קודם ארחיב קצת על המחשבות שמלוות אותי כבר שנים.

גדלתי בסביבת אנשים איכותיים, מוצלחים וטובים והיה לי מאוד קשה להשלים עם המציאות הזו, כי הייתי צריכה להתאמץ מאוד בכדי להרגיש שייכת וראויה.

הייתי מודעת ליכולות שלי, חשבתי, שאם אעבוד קשה בשביל זה, אצליח.

בעיניי, הביטחון העצמי שלי ירוד קצת ברגעים בהם אני צריכה שמישהו יעמוד מאחורי, או במפגש עם אנשים שיש להם בדיוק את מה שאני זקוקה לו – הרבה ביטחון ותמיכה מההורים/משפחה.

רוב הזמן נהניתי מאוד להכיר אנשים חדשים, ובמקומות חדשים, תמיד הייתי מאוד דומיננטית והפגנתי הרבה ביטחון עצמי, אבל כשדברים איכשהו נגעו במקומות אישיים, ליווה אותי איזה חוסר ביטחון, שגרם לי פתאום להיות שקטה ומופנמת יותר..

זה הרקע….

בן זוגי, הוא מסוג האנשים שהייתי חושבת שלא היינו יוצאים יחד. הוא מוכשר, חכם, בעל ביטחון עצמי וכו". בעיקרון היה לי מתאים דווקא להרגיש נחיתות בהשוואה אליו, אבל הקשר ביננו דווקא ממש חיזק אותי. מסתבר שהוא עובר בעצמו שינוי מאוד מהותי בחייו והוא מאוד פתוח ומבין סיטואציות מורכבות.

אבל, לפני מספר חודשים, כשעלו אצלו כל מיני ספיקות ושאלות לגבי המקצוע שבו הוא רוצה לבחור, או לגבי הקשר שלנו, פתאום הרגשתי מאוד מתוסכלת וחסרת ביטחון בקשר לעצמי ופחדתי מאוד, שהדברים שמעיבים על הקשר שלנו הם כל הדברים שגורמים לי להיות חסרת ביטחון גם בעצמי.

פתאום התחלתי "להתמקד" בכל מיני חולשות שלי: שאני לא מספיק מביאה את עצמי לידי ביטוי, שאני לא מספיק עומדת על שלי, שאני לא מספיק מלאה בביטחון עצמי ולכן משדרת חוסר ביטחון. הרגשתי חוסר אונים גם מכך, שהקשר בין הבן זוג שלי למשפחה שלי לא עלה יפה. וגם הרגשתי בצורה מאוד חזקה שאני לא מממשת את עצמי, ולא מצליחה להתנהל נכון ולתמרן בצורה חכמה בין כל המחויבויות והקשרים. הרגשתי שאני לא מספיק אקטיבית ויוזמת ומנהלת את החיים כמו שאני שואפת להיות (וגם יודעת להיות כזו), אלא כרגע אני פסיבית, מובלת..

היו לי המון מחשבות לעזוב הכול, ולנסוע לשנה, "להתבגר" קצת. ידעתי שאני חייבת לעבור איזה תהליך רציני עם עצמי, להיות יותר שלימה עם עצמי ומשפחתי. להעריך את עצמי יותר ולצבור יותר ביטחון. בנוסף לכך, הרגשתי פתאום שאני לבד. כמו שהזכרתי לפני כן- אני לא מרגישה שאני יכולה "להישען" על המשפחה שלי, ועד עכשיו בן זוגי היה כמעט הכול בשבילי. עד שהבנתי שהוא לא דמות מספיק יציבה בחיים שלי (כל עוד קיים חוסר ביטחון כלפי הקשר, לא יהיה נכון "להישען" עליו, כי אולי עוד רגע נפרד ולא תישאר לי אף דמות כזו).

בשלב הזה יצרתי אתך קשר כי חיפשתי בעצם דמות שאפשר יהיה להישען עליה ולבטוח בה.

וכמו שאמרתי לך בשבוע שעבר, היית ממש הבן אדם הנכון, בזמן הנכון ובמקום הנכון. חיפשתי מאמן אישי בירושלים דווקא, מישהו שיהיה קרוב למקום מגורי ולא אצטרך לכתת את רגליי רחוק מדי. הייתי צריכה להתמודד בצורה מסודרת עם כל התהיות והמחשבות שעלו אצלי בתקופה הזו. היה לי רצון מאוד חזק להתקדם, להיות יותר מחוברת לעצמי ולרצונות שלי. גם בשביל לדעת להחליט את ההחלטות הנכונות בהקשר של זוגיות.

כשנפגשנו, עוד הייתי שקועה מאד בחסרונות שבי, בכאב, בפחד, בחוסר הביטחון. וגם פחדתי מההתמודדות עם החסרונות שלי. העובדה שכל הזמן דמיינתי פשוט להיפרד מבן זוגי, לא הייתה קשורה רק לאגו, אלא גם פחד שאולי אגלה שאני באמת לא מספיק טובה בשבילו.

בתחילת תהליך האימון, התחלתי להבין, שיש לי כל מיני ערכים שחשובים לי ומנחים אותי בחיי. חלקם עולים אחד על השני בצורה מאוד טבעית והבנתי שחשוב שאגיע להבנה פנימית עם עצמי לגבי סדר העדיפויות – באילו ערכים אני מעדיפה להתמקד כרגע ובאילו פחות, ובעקבות זה, גם להגיע להשלמה פנימית ולא להרגיש כל רגע את ההחמצה של הערכים שאני לא מצליחה להביא לגמרי לידי ביטוי.

בהמשך גם הבנתי פחות או יותר, איפה אני עומדת וגם למדתי לשאול יותר שאלות כדי לברר את הדברים לעומק.

האמת , שתכננתי בכלל להתמקד אתך על תכנון זמן והתנהלות יעילה יותר וגם פיתוח הביטחון העצמי, בגלל שאלה הן מטרות מוגדרות וממוקדות, שמתאימות לקואצ'ינג. להפתעתי, בפועל, התמקדנו בעניינים הרבה יותר משמעותיים , שקשורים לזוגיות וערכים, משום שהם כנראה גרמו לי לבלבול הגדול.

עכשיו במבט לאחור, אני מבינה ויכולה לראות, שבזכות הירידה לפרטים הקטנים, וההתעקשות שלך, הצלחתי להגיע להחלטות נבונות ולתובנות טובות יותר.

אני מרגישה שהביטחון העצמי שלי עלה בעקבות ההשלמה שלי עם עצמי. ההתמקדות בעוצמות שלי וההתחברות אליהן (וכמובן גם המודעות שפיתחתי לערכים בהם אני מחזיקה), מאוד עזרו לי להבין את עצמי ואת תחושותיי.

דבר נוסף מאוד משמעותי בשבילי שעלה במהלך המפגשים- המודעות לכוח הנפשי ולעוצמות שקיימות בי.

אלו דברים שהייתי מחוברת אליהם יותר בעבר, אבל בשנתיים-שלוש האחרונות נתקלתי בקשיים, שהורידו אצלי את ההערכה העצמית.

ציקי, תודה גדולה על הליווי והדרך שעשית איתי.. למדתי ממך המון והרבה מאוד דברים שעלו במהלך התהליך והחזרה למודעות וההבנה המחודשת, עזרו לי לאזור כוח לאתגרי החיים.

תודה לך

איילה

אז בואו נתחיל לעבוד !

השאירו את פרטי יצירת הקשר שלכם בטופס הבא ונתחיל לעבוד יחד על פריצת הדרך שלכם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
דילוג לתוכן