ציקי בן שחר

הקשבה וחשיבותה בחיים האישיים והעסקיים

מה מאפיין את מיומנות ההקשבה? איך משפרים את היכולת הזו? מה הקשר בינה לבין אימון אישי?

החיים מציבים בפנינו אתגרים רבים שמשותפים לסביבה האישית והעסקית. אנו מתמודדים עם קשיים בחיי היום יום, מול בני הזוג, עם המשפחה וכמובן בעבודה. אחת הדרכים להתגבר על האתגרים, היא לעבור תהליך עם מאמן אישי (קואצ'ר) מנוסה ולהפנים את מיומנות ההקשבה ואת חשיבותה לחיים האישים והעסקיים כאחד.

מאמן שמקשיב לך – מה הם המאפיינים של הקשבה נכונה?

הקשבה נכונה אינה מבוססת על השכל והמחשבה, אלא על יכולת הניתוק מרעשי הרקע וקליטת תנועות גוף, עיניים, חיוכים וכאב. זו הקשבה, שמשלבת הקשבה מהלב ומהראש ולכן היא הרבה יותר משמעותית וחשובה, בתהליכים של אימון אישי ועסקי. מאמן שיודע להקשיב, מצליח טוב יותר, לאתגר את מתאמניו להשגת המטרות שביקשו.

עקרונות לשיפור יכולת ההקשבה

הקשבה אשר ערה לדקויות ולעוצמות שמעבר לדיבור מכונה "ההקשבה של חוכמת הלב" . בכדי לשפר אותה, יש צורך לשתף את האוזניים, העיניים והלב ולהיות ערניים לשפת הגוף. זו טכניקה שמבוססת על התבוננות בפניו של בן השיח ויצירת קשר עין ישיר (ראפור). בהקשבה כזו אין צורך להנהן ואפילו לא לומר משפטים ארוכים – אלא רק לשקף ולחזור על מה שחשוב.

אימון עסקי והקשבה

כן! פרופסור אבי קלוגר, ראש החוג למנהל עסקים באוניברסיטה העברית ירושלים מדבר על חשיבות ההקשבה דווקא בעסקים ועל הקשבה כתכונה חשובה למנהל:

https://www.youtube.com/embed/hF3N8gi-Mo8

הקשבה איכותית משיגה תוצאות

קואצ'ר מנוסה, מצליח להשיג למתאמניו תוצאות טובות יותר, כאשר הוא משתמש בעקרונות מנחים של הקשבה נכונה ומאפשר לעשות בהם שימוש נכון בזמן אמת.

התקשר אלי 054-6274149 או השאר פרטים בטופס צור קשר.

 

אז בואו נתחיל לעבוד !

השאירו את פרטי יצירת הקשר שלכם בטופס הבא ונתחיל לעבוד יחד על פריצת הדרך שלכם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
דילוג לתוכן